post

Rowery MTB

Kiedy słyszysz o kolarstwie górskim, myślisz o adrenalinie i ćwiczeniach wymagających dużej energii. Ale jakie są dokładnie te wszystkie korzyści, które sprawiają, że rowery górskie są dla Ciebie dobre? Jak można się spodziewać, kolarstwo górskie to sport, który angażuje całe ciało. Podczas gdy mięśnie nóg pracują, całe ciało wykonuje prawdziwy i niesamowity trening. Jazda na rowerze górskim to świetny sposób na poprawę koordynacji i równowagi. Cała równowaga wynika z pracy mięśni rdzenia, które są intensywnie ćwiczone podczas jazdy na rowerze górskim, ponieważ trzeba nieustannie pracować nad utrzymaniem równowagi. Przy tak dynamicznej jeździe stale używasz mięśni, aby koordynować ruchy roweru i balansować rowerem poprzez poruszanie mięśniami. Praktyka ta tonizuje mięśnie, a po pewnym czasie mózg i ciało pracują w lepszym połączeniu, aby dynamicznie utrzymać równowagę podczas jazdy na rowerze. Produktem ubocznym jest także lepsza koordynacja i równowaga codziennych ruchów.

Rowery górskie – dlaczego warto?

rower górskiPierwszą zaletą treningu kolarstwa górskiego w porównaniu z kolarstwem szosowym jest to, że pozwala on rozwinąć szerszy zakres umiejętności. Jazda na rowerze szosowym oznacza szybką i mniej więcej prostą jazdę, natomiast podczas jazdy na rowerze górskim trzeba pokonywać większą liczbę przeszkód. Oto jak znaleźć idealny rower – od rozmiaru ramy po dodatkowe funkcje. Wybierz odpowiedni typ roweru w zależności od swoich potrzeb. Oblicz, ile chcesz wydać. Upewnij się, że rower pasuje do Ciebie. Poznaj swoje biegi, zawieszenie i rodzaj hamulców. Wyreguluj dopasowanie i wybierz się na jazdę próbną. Rowery MTB mają długą, niską konstrukcję i pełnowymiarowe siodełko z oparciem. Dostępne są modele dwu- i trójkołowe. Wielu rowerzystów uważa, że są one najwygodniejszą dostępną opcją jazdy na rowerze. Po zapoznaniu się ze wszystkimi ulepszeniami komponentów, które wchodzą w skład drogich rowerów górskich, jasne jest, że oferują one doskonałe osiągi. Dla rowerzystów, którzy wymagają od swoich rowerów absolutnie najlepszych osiągów, odpowiedź jest całkiem prosta: tak, te rowery są tego warte.

Rower górski a szosowy

Czy powinienem kupić rower górski czy szosowy? Jeśli tak, rower mtb znajdziesz tutaj. Rowery szosowe są szybkie i łatwo się na nich pedałuje po chodnikach. Nie są one tak dobrze przystosowane do jazdy poza drogą. Rowery górskie są trudniejsze do pedałowania i wolniejsze na chodnikach. Są za to wygodne w prowadzeniu, mają wyprostowaną pozycję i można nimi łatwo jeździć po różnych nawierzchniach. Czy rowery górskie są mniejsze niż rowery szosowe? Należy pamiętać, że ramy rowerów górskich są zazwyczaj mniejsze niż ramy rowerów szosowych. Mniejszy rozmiar ma na celu ułatwienie prowadzenia roweru w trudnym terenie. Jeśli siedząc na siodełku jesteś w stanie postawić obie stopy na ziemi, rower jest za mały lub siodełko jest za nisko, lub oba te czynniki występują jednocześnie. Czy lepiej kupić większą czy mniejszą ramę roweru górskiego? Większa rama zapewni Ci większy rozstaw osi (odległość pomiędzy dwoma kołami jest większa). Rower MTB to najlepszy wybór.