Kaski na rower Hornit, jak wybrać najlepszy?

Kask na rower to nieodłączny element wyposażenia każdego małego rajdowca. Niezależnie czy wybierze rolki, deskorolkę czy rower musi chronić głowę. Firma Hornit specjalizuje się z dbaniu o bezpieczeństwo dzieci, bo tylko w kasku może czuć się pewnie i spokojnie.

Co jest ważne dla dzieci przy wyborze kasku na rower?

Dzieci kierują się zupełnie innymi kategoriami niż dorośli. Dla nich kask musi mieć odpowiedni kolor. Jeśli dziecko nie znosi żółtego będzie dla niego męczarnią jeździć w kasku w kaczuszki. Może się to skończyć tym, że w ogóle nie będzie chciało jeździć w kasku, a tak nie może być. Dlatego wśród kasków firmy Hornit znajdziemy mnóstwo różnych wzorów, bardziej dziewczęcych z delikatniejszymi grafikami lub chłopięcych bardziej drapieżnych.

Dzieciom zależy także na wygodzie. Dlatego ważne, by kask miał na spodzie gąbki, które można przypinać na rzepy. Kaski na rower https://www.krakowsport.pl/pol_m_Rowery_Kaski-673.html posiadają gąbeczkę, którą można swobodnie prać, co zwiększa higienę podczas użytkowania. Gdy kask idealnie przylega do głowy jazda na rowerze lub rolkach to czysta zabawa.

Co jest ważne dla rodziców, jaki kask na rower?

Bezpieczeństwo to najważniejsza rzecz, na której zależy rodzicom. Kaski na rower Hornit otrzymały certyfikaty CPSC (Consumer Product Safety Commision). A prawidłowo dobrany I założony kask chroni głowę dziecka podczas upadku.

Rodzicom zależy także na aspekcie ekonomicznym. Kaski Hornit posiadają regulację wewnętrzną dlatego rosną razem z dzieckiem, a to oznacza że wystarcza na długo. Kask należy dopasować do obwodu głowy dziecka i nigdy nie wolno kupować „na zapas”. Kask na rower nie może być za duży, musi pasować na głowę idealnie. Kask na rower ma być przystępny cenowo jednak jakość ma być wysoka.

Z tyłu kasków Hornit jest zamontowane światełko, co zwiększa bezpieczeństwo, a do tego w kasku jest 11 otworów wentylacyjnych, więc nawet w gorący dzień głowa utrzymuje odpowiednią temperaturę.