post

Jakie gumy treningowe wybrać?

Profesjonalne gumy treningowe są niesłychanie przydatnymi akcesoriami treningowymi, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Solidne gumy do ćwiczeń nie kosztują dużo, a co najważniejsze pozwalają trenować wiele partii ciała. Jest to idealny sprzęt przede wszystkim dla tych osób, które lubą trenować w domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gumy treningowej?

W pierwszej kolejności warto zwrócić szczególną uwagę na opór gumy do ćwiczeń. Warto wspomnieć o tym, że opór gumy zależy nie tylko od jej szerokości, ale również od grubości. Jak łatwo się domyśleć im szersza i grubsza guma, tym oczywiście zdecydowanie trudniej ją rozciągnąć. Warto zwrócić uwagę także na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z którego wykonane są gumy do trenowania. W dzisiejszych czasach w cenie są przede wszystkim modele wykonane z lateksu. Akcesoria sportowe wykonane z tego materiału zapewniają niesamowitą trwałości i zachowanie odpowiedniego oporu nawet po wielu latach użytkowania. 

Na jaki opór postawić?

Opór gumy treningowej powinien być idealnie dopasowany nie tylko do posiadanej siły, ale również do konkretnego ćwiczenia. Im większy opór, tym oczywiście zdecydowanie trudniej będzie wykonać dane ćwiczenie. Inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku stosowania gum do zmniejszenia swojego ciężaru. Osoby, które chcą podciągać się na drążku powinny postawić na gumy o jak największym oporze.