post

Jakie hantle wybrać do ćwiczeń?

Ciężarki do ćwiczeń śmiało można wykorzystać nie tylko na siłowni, ale również w domowym zaciszu, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. W sklepach sportowych można znaleźć bardzo wiele hantli, dlatego też warto dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne modele i na jaki sprzęt do ćwiczeń warto postawić w pierwszej kolejności.

Hantle bitumiczne i żeliwne

Osoby, które chcą kupić nowe ciężarki do ćwiczeń mają do wyboru hantle bitumiczne i żeliwne. Oba modele różnią się miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim ceną, która dla wielu osób odgrywa kluczową rolę przy zakupach. Żeliwne ciężarki jak łatwo się domyśleć są zdecydowanie droższe, ale ich największą zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz to, że zajmują mało miejsca. Bitumiczne hantle mają nieco większe talerze, dlatego też mogą pojawić się problemy przy niektórych ćwiczeniach.

Ciężarki winylowe i kompozytowe

Na półkach sklepowych można znaleźć również hantle winylowe i kompozytowe, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ciężarki tego typu wykorzystywane są głównie przy ćwiczeniach fitness, dlatego też jest to najlepszy wybór dla kobiet. Pamiętać należy o tym, że w trakcie treningu fitness hantle powinny być jedynie lekko stymulowane, dlatego też ciężarki nie mogą dużo ważyć. Większość producentów oferuje ciężarki od 0,5 do 5kg. Jest to idealny wybór nie tylko dla kobiet, ale również dla dzieci i osób początkujących.