post

Jak zarejestrować się do egzaminu SRC?

Rejestracja SRC odbywa się w strefie online na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Żegluga to wymagające zajęcia, do którego warto się przygotować. Pierwszym krokiem jest znalezienie ciekawego kursu SRC, a następnie przystąpienie do egzaminu, jaki da nam licencję operatora urządzeń radiowych. Czym cechuje się taki egzamin? Czego dotyczy SRC rejestracja? O czym pamiętać?

Operator urządzeń radiowych

Na uwagę zasługuje strona UKE, na której dokonamy rejestracji SRC. Umożliwia ona zapisanie się na egzamin dotyczący świadectwa operatora urządzeń radiowych w amatorskiej służbie oraz służbie morskiej i żeglugi śródlądowej. W celu zapisania się na egzamin trzeba posiadać swoje konto w UKE (lub profil zaufany). Po utworzeniu konta naszym zadaniem jest zalogowanie się i wypełnienie zgłoszenia. Na adres e-mail otrzymamy informacje o statusie naszego zgłoszenia. Operator urządzeń radiowych to osoba posiadająca wiedzę i kwalifikacje do obsługi sprzętów, jakie znajdują się na żaglówce. Szczegółowo jest to opisane pod tym adresem: https://fairwinds.pl/rejestracja-nadajnikow-ratunkowych-w-polsce-co-gdzie-i-jak/.

Rejestracja SRC

Proces rejestracji najczęściej odbywa się po odbytym kursie jednodniowym. Na kursie przyswoimy wiedzę teoretyczną i praktyczną, jaka pozwoli nam na dalsze działania. Nie zapominajmy też o przystąpieniu do egzaminu UKE, jaki da nam poświadczenie zdobytych umiejętności. Żegluga morska już od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Daje wiele wrażeń i pozwala na ciekawe przygody. Dla osób ambitnych przygotowano kursy i egzaminy SRC, jakie dają wiele nowych możliwości.