post

Jak przyjmować shoty przedtreningowe ?

Shoty przedtreningowe to rodzaj odżywki sportowej zaprojektowanej w celu zwiększenia wydajności treningu i zapewnienia szybkiej regeneracji oraz przyrostu masy mięśniowej. Interesują Cię podstawowe zasady i zalecenia dotyczące jej przyjmowania?

Czas przyjmowania shotów przedtrenignowych

Shoty przedtreningowe (tutaj) należy przyjmować co najmniej 60 minut po posiłku, optymalny czas to 2 godziny. Zdecydowanie zalecamy przyjmowanie go tylko na pusty żołądek, ponieważ jedzenie upośledza wchłanianie w jelitach, co oznacza, że skuteczność składników zawartych w shotach spada, a Twój produkt nie działa tak dobrze, jak powinien. Zaleca się przyjmowanie kompleksu 15-45 minut przed treningiem. Ma to na celu zapewnienie, że aktywne składniki suplementu (najczęściej kreatyna, aminokwasy, stymulanty, witaminy itp.) mają czas na przejście wszystkich etapów trawienia i przedostanie się do krwiobiegu, aby zadziałać właśnie w momencie wysiłku.

Zażywanie shotów przed snem

Czy ćwiczysz po południu? Jeśli tak, to nie używaj kompleksu na 5 do 6 godzin przed planowaną podróżą do Królestwa Morfeusza. Dlaczego nie? To dlatego, że główne składniki w produkcie prawie zawsze zawierają kofeinę i/lub inne wzmacniacze energii. Naprawdę pomagają przetrwać intensywny i wyczerpujący trening, ale także stymulują Twój OUN i utrzymują Cię w stanie czuwania.

shoty przedtreningowe

Kombinacja shotów z płynami

Lepiej jest mieszać produkt z czystą wodą lub sokiem, ponieważ wszelkie inne płyny (takie jak koktajle proteinowe czy mleko) nie pozwalają na szybkie i całkowite wchłonięcie składników kompleksu przedtreningowego. Ponadto ich mieszanina może mieć negatywny wpływ na przewód pokarmowy.

Schemat dawkowania i odstępy czasu

Należy pamiętać, że czas przyjmowania preparatu zależy od zalecanego dawkowania i liczby porcji w opakowaniu. Możemy dać Ci dwie rady: zacznij od minimalnej dawki i rób przerwy między kolejnymi dawkami, w przeciwnym razie Twój organizm szybko przyzwyczai się do wybranego suplementu. Dlatego nawet jeśli producent napisał, że suplement można przyjmować nie tylko przed treningiem, ale także rano lub o innej porze dnia, lepiej tego nie robić.