post

Sklep z suplementami – co można tam kupić?

Żywienie w sporcie jest znane tym, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Suplementy diety łatwo jest kupić nie tylko w specjalistycznych miejscach, ale także w miejscu takim jak sklep z suplementami, są różnorodne i niekiedy całkiem smaczne. I często tego typu suplementacja często jest potrzebna zarówno amatorom, jak i zawodowym sportowcom.

Kto potrzebuje odżywek dla sportowców?

Po pierwsze, możliwości żywienia sportowego są mocno przesadzone. Bez regularnych ćwiczeń i odpowiednio dobranej zróżnicowanej diety jest praktycznie bezużyteczny. Lekarze i specjaliści od fitnessu są zgodni, że w pierwszych miesiącach treningu wystarczy najzwyklejsze, ale dobrze zbilansowane jedzenie, aby zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu.

Kiedy więc należy zacząć przyjmować napoje dla sportowców?

Jeśli masz zrównoważoną dietę, zawsze jesz świeże owoce i warzywa, otrzymujesz niezbędne aminokwasy z białka zwierzęcego i możesz zorganizować swoje posiłki na czas, wtedy możesz bezpiecznie obejść się bez suplementów i odżywek sportowych. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, to jest obraz idealny. Nawet ci, którzy ją osiągają, nie udaje im się codziennie przestrzegać zasad diety.

Oczywiście, podstawą każdej diety jest tradycyjne jedzenie. Przeanalizuj swoją dietę przed uzupełnieniem jej o napoje sportowe. Istotna różnica między odżywkami sportowymi, które naprawdę działają, a tymi, które nie mają wartości odżywczej, polega na tym, że zawierają one elementy, które są albo syntetyzowane przez organizm ludzki, albo są przyjmowane do organizmu z normalnym pożywieniem, ale w niewystarczających ilościach.

sklep z suplementami

Plusy żywienia sportowego

Wygoda. Odżywki dla sportowców sprzedawane są zarówno w postaci kapsułek, jak i w formie sproszkowanej. W tym ostatnim przypadku łatwo jest rozcieńczyć go w shakerze bezpośrednio w szatni siłowni, bez konieczności martwienia się o szybką przekąskę zaraz po treningu.

Cena. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że cena białka, na przykład, jest dość wysoka. Jednakże, jeśli przeliczyć koszty żywności wysokobiałkowej, białko w proszku wydaje się tańsze.

Dawkowanie. Można obliczyć ilość potrzebnych odżywek dla sportowców w zależności od wagi i stopnia wysiłku fizycznego.

Zmieniana sposobu odżywiania. Spożywanie normalnego posiłku przed treningiem lub przed snem nie jest zalecane, ale koktajl proteinowy dodaje energii i poprawia wydajność bez uczucia ciężkości w żołądku. I odwrotnie, jeśli musisz jeść ściśle co do godziny, a nie masz takiej możliwości (w pracy, w transporcie, na spotkaniu), sportowy posiłek uratuje sytuację.