post

Białko – sprzymierzeniec przy spalaniu tkanki tłuszczowej

Chcesz pozbyć się znacznej ilości tkanki tłuszczowej z swojego organizmu? Zastanawiasz się jak spożywania białka wpływa na twój organizm? W tym artykule znajdziesz wiele powodów, dlaczego warto dbać o wysoki poziom białka w swojej diecie. Jest to bardzo prosta droga do spalenia tkanki tłuszczowej. Sprawdź i przekonaj się, ile możesz zyskać.

Jaki wpływ ma białko na organizm?

Dieta powinna składać się z 3 podstawowych makroskładników: węglowodanów, tłuszczów i białka. W przypadku odchudzania, gdy chce się zrzucić tkankę tłuszczową, najlepszym pomocnikiem w tym będzie białko. W przeciwieństwie do tłuszczy, białko i węglowodany mają mniej kalorii, a dokładnie 4 kcal/1 gram. Proces trawienia też znacznie się różni. W przypadku białka proces trawienia jest bardziej wymagający, organizm musi się więcej namęczyć z strawieniem tego mikroskładniku. W związku z tym spali też więcej kalorii, a to znacznie pomaga w trakcie odchudzania.

Jak zwiększyć ilość białka w diecie

białko na odchudzanie

Liczenie kalorii to bardzo użyteczne narzędzie w trakcie odchudzania. Nie zmienia to faktu, że każda kaloria spalana jest w organizmie w inny sposób. Wartość energetyczna pozyskiwana z białek jest o wiele bardziej wartościowa, niż ta uzyskana z węglowodanów. Zatem warto odjąć węglowodany w diecie, kosztem białka. Najlepszym sposobem na to będzie zastąpienie posiłku w którym są węglowodany, szejkiem białkowym lub produktem, który zawiera znikomą ilość innych makroskładników, a znaczną ilość białka, do takich produktów zalicza się np. serek wiejski odtłuszczony.