post

Sprzęt bokserski – co kupić na start?

Chcesz zacząć trenować boks? W takim przypadku warto skompletować wyposażenie przeznaczone dla boksera. Jakie wyposażenie warto kupić? Sprawdź nasze porady, gdy chcesz rozpocząć treningi z odpowiednim sprzętem i akcesoriami!

1. Rękawice bokserskie

Podstawowy sprzęt bokserski to rękawice. Są one przeznaczone do zadawania ciosów przeciwnikowi.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje rękawic bokserskich przeznaczonych dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych sportowców.

Do rękawic można dokupić także bandaże bokserskie – są one przeznaczone do dodatkowego ustabilizowania nadgarstków i stawów w dłoniach i poprawiają komfort poprzez wchłanianie nadmiaru wilgoci.

2. Ochraniacz na zęby

Podczas treningów bokserskich istnieje ryzyko kontuzji. Na uszkodzenia narażone są także zęby. Właśnie dlatego podczas treningów i walk stosowane są odpowiednie ochraniacze na zęby.

Ochraniacze także można zakupić w sklepach prowadzących sprzedaż sprzętu bokserskiego.

3. Worek treningowy

Do treningów w domu przyda się worek treningowy. Taki sprzęt do boksu najczęściej przeznaczony jest do podwieszenia z sufitu, ale dostępne są także modele stojące.

Do wyboru są różne rodzaje worków pod kątem ich wielkości oraz ciężaru, dlatego można dopasować je do swojej sylwetki i stopnia zaawansowania.

sprzęt bokserski

4. Gruszka bokserska

To sprzęt do boksu używany podczas treningów precyzji ciosów oraz uników. Gruszki oferowane są w dwóch wariantach – stojące i wiszące.

5. Odzież

Nie można zapominać także o zakupieniu komfortowej odzieży treningowej, czyli koszulki oraz luźnych spodenek.