post

Jakie białko po treningu?

Treningi mimo wielu korzyści, jakie z nich wynikają, mogą pozbawić Cię energii do końca dnia. Aby temu zaradzić, po skończonych ćwiczeniach zaleca się dostarczyć do organizmu odpowiednią ilością białka oraz węglowodanów. Po zastosowaniu się do tej zasady z pewnością odzyskasz chęć do życia, a Twoje mięśnie szybciej się zregenerują.

Odżywka białkowa po treningu

Bez względu na wykonywaną aktywność fizyczną, po jej zakończeniu warto spożyć wystarczającą ilość białka, aby ciało uzyskało odpowiedni budulec do wzrostu siły i wytrzymałości mięśni. Bo przecież mięśnie rosną po treningu, a nie w jego trakcie. Świetnej jakości białko po treningu znajdziesz w Świecie Supli.

Rodzaje odżywek białkowych

Wielu nie zaznajomionych w temacie osobom samo sformułowanie „weź białko po treningu” nie wystarczy, gdyż nie mają oni większej wiedzy na ich temat. A więc jak w ogóle dzielimy białka?

  • Białko WPC – czyli inaczej koncentrat białka serwatki. Pozyskiwany jest z mleka krowiego, a zawartość białka w tego typu produktach sięga do 85%. Białko te zaleca się spożywać przez początkujących sportowców zarówno tych, których chcą zwiększyć swoją masę mięśniową, jak i tych, którzy uprawiają sporty wytrzymałościowe typu bieganie, kolarstwo. Produkt ten najlepiej stosować między posiłkami oraz przed treningiem.
  • Białko WPI – to znaczy izolaty białka serwetki. Zawierają one nawet do 95% białka oraz dużą ilość aminokwasów egzogennych. Białko WPI stosuje się głównie po treningu. Produkt bez przeszkód może być stosowany przez osoby uczulone na laktozę.
  • Białko WPH – zwane również hydrolizatem białka serwetki. Charakteryzuje się najwyższą zawartością białka, gdyż osiąga ona 100%. Jest to białko samo w sobie. Możliwość stosowania zarówno przed jak i po treningu w celach regeneracyjnych.