post

Rowerek dziecięcy – jaki kupić?

Dla każdego dziecka jazda na rowerze to prawdziwa frajda. Jednak wybór pierwszego rowerka dla dziecka nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby to się wydawać. Na rynku oferta rowerów dziecięcych jest bardzo szeroka, a to wcale wyboru nie ułatwia. Decydując się jednak na zakup pierwszego roweru dla dziecka, warto postawić na rowerek biegowy. Czym taki rower się charakteryzuje i dlaczego jest to dobry wybór?

Co to jest rowerek biegowy?

Rowerek biegowy to tak naprawdę rowerek dziecięcy, który pod kątem swojego wyglądu niewiele różni się od klasycznego roweru. Różnica polega jednak na tym, że rowerek biegowy nie jest wyposażony w pedały. Jazda na takim modelu polega zatem na tym, że dziecko odpycha się stopami od ziemi, aby poruszać się do przodu. Jest to znakomity wybór jako pierwszy rower dla dziecka. Wynika to z tego, że jazda na rowerku biegowym jest bardzo bezpieczna, ponieważ dziecko nie rozwinie na nim zbyt dużej prędkości. Poza tym maluch nie będzie miał żadnych problemów z tym, aby w razie konieczności spokojnie i bezpiecznie się zatrzymać.

Kiedy kupić biegowy rowerek dziecięcy?

Jak wspomniano, rowerek biegowy to idealnie sprawdzi się jako pierwszy rower dla dziecka. Jest tak choćby dlatego, że jazda na takim modelu znakomicie przygotowuje malucha do późniejszej jazdy na klasycznym rowerze z pedałami. Jazda na biegowym rowerku dziecięcym to świetna nauka i trening utrzymania równowagi. Kiedy jednak najlepiej jest zdecydować się na zakup dziecku takiego rowerka? Choć każde dziecko rozwija się w innym tempie, to jednak śmiało można powiedzieć, że taki rowerek dziecięcy można kupić już 2-3 latkowi.

rowerek dziecięcy

Jaki rowerek biegowy wybrać?

Wybierając konkretny model rowerka biegowego, pamiętać trzeba o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim rower musi być dopasowany do wieku malucha, jego wzrostu, a także możliwości. Jak sprawdzić, czy dany model jest odpowiedni? Po tym, jak dziecko na nim usiądzie, powinno całymi stopami sięgać podłoża. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór modelu z regulowanym siodełkiem. Nie da się bowiem ukryć, że dzieci naprawdę szybko rosną. Regulacja wysokości siodełka rozwiązuje ten problem.