post

Obciążniki na kostki – dlaczego warto je stosować?

Zależy Ci na tym, aby Twoje codzienne treningi były jeszcze bardziej efektywne? Nie chcesz jednak kupować bardzo drogiego wyposażenia sportowego? W takim przypadku doskonałym zakupem mogą być specjalne obciążniki – obciążenia przeznaczone na kostki.

Obciążenia na kostki – co to jest?


Obciążenia, obciążniki czy ciężarki na kostki to specjalny rodzaj akcesoriów sportowych, które umieszczane są na kostkach w celu uzyskania większego obciążenia podczas treningów.

Takie akcesoria wykonane są z zewnątrz z miękkich tkanin, a w środku wypełniane są elementami stalowymi i piaskiem dla nadania im odpowiedniego ciężaru. Posiadają także regulację na rzepy dla idealnego dopasowania.

Różne rodzaje obciążników na kostki


Obciążniki oferowane są w wielu wariantach do wyboru – można stosować je najczęściej zarówno na kostki, jak również na nadgarstki.

W sprzedaży można znaleźć obciążniki w różnych wersjach ciężaru:
• 0,5 kg
• 0,75 kg
• 1 kg
• 2 kg

Dla początkujących poleca się obciążniki na kostki – https://www.fightershop.com.pl/c240-obciazniki posiadające mniejszy ciężar. Osoby mające lepiej wyćwiczone ciało mogą zdecydować się na te cięższe.

Jak korzystać z obciążników na kostki?


Z ciężarków na kostki można korzystać na wiele sposobów. Sprawdzą się one między innymi podczas treningów w domu – do ćwiczeń fitness, na domowej siłowni. Można też stosować je w trakcie uprawiania innych dyscyplin, w tym między innymi jazdy na rowerze, biegania.

Wobec tego obciążniki na kostki to zakup wart rozważenia