post

Jazda rowerem – czyli jak zaoszczędzić pieniądze i poprawić stan swojego zdrowia

To, że jazda rowerem przynosi wiele korzyści dla zdrowia, wie każdy, wpływa doskonale na nasz stan fizyczny, tak jak zresztą każda aktywność ruchowa, a przy tym jest doskonałym antidotum na problemy natury psychicznej. Wysiłek fizyczny redukuje poziom stresu, czujemy się po nim odprężeni i zrelaksowani. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i wykorzystywać powyższy pojazd, na przykład podczas dojazdów do pracy, czy też szkoły lub na uczelnię?

Jakie wynikają z tego korzyści?

Jest ich całkiem sporo, jeżdżąc do miejsca zatrudnienia lub nauki rowerem miejskim, bo ten doskonale nadaje się to tego, ażeby szusować po ulicach mniejszych i większych miast, możemy chociażby sporo zaoszczędzić pieniędzy, zwłaszcza przy dzisiejszych cenach paliwa. Ponadto, szczególnie w dużych miastach ulice są tak zatłoczone, że jadąc wspomnianym powyżej rowerem miejskim, zdecydowanie szybciej dotrzemy do miejsca docelowego, niż podróżując samochodem. Nie do przecenienia są również korzyści prozdrowotne, wśród których wymienić należy między innymi:

  • zrzucenie zbędnych kilogramów,
  • poprawa stanu naszych mięśni, stawów oraz kręgosłupa,
  • większą wydolność,
  • wzmocnienie mięśni rąk, brzucha, a także łydek, ud i pośladków.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy tym jednośladem można jeździć zimą, gdy warunki na drogach są zdecydowanie gorsze, aniżeli wiosną albo latem?

rower miejski z koszykiem

Rower miejski – czy ten bicykl jest bezpieczny podczas aktualnej pory roku?

Oczywiście, rower miejski charakteryzuje się tym, iż spośród innego rodzaju jednośladów najbardziej nadaje się do jazdy po śliskich i zaśnieżonych ulicach. Dlatego tak się dzieje, gdyż jego konstrukcja zapewnia stabilną i bezpieczną pozycję w czasie przemieszczania się. Na pewno musimy zadbać o jego prawidłowe oświetlenie w związku z tym, że w miesiącach zimowych szybko zapada zmrok, a także bez wątpienia hamulce powinny działać bez zarzutu. Jeśli te warunki spełnimy, istnieje sposobność, by bez problemu rowerem miejskim jeździć również zimą.