post

Skakanka bokserska – jak dobrać do rodzaju ćwiczeń?

Wśród skakanek do ćwiczeń odnaleźć można wiele różnorodnych modeli. Poszczególne egzemplarze wykonywane są z różnego tworzywa i mogą posiadać wiele ciekawych rozwiązań technologicznych. Ze względu na parametry i specyfikę produktów, są one dedykowane odmiennym rodzajom treningów. Jak dobrać odpowiednią bokserską skakankę?

Materiał a podłoże

Tworzywo, z którego przedmiot został wykonany ma wpływ na jego trwałość w różnych warunkach. Osoby ćwiczące w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie nawierzchnia jest gładka, mogą zdecydować się na egzemplarze z miękkimi przewodami. Wykonane z materiału i tworzyw sztucznych doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tarcie przy kontakcie z podłogą nie jest zbyt duże. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że w razie przypadkowych uderzeń nie obcierają skóry. Dla osób trenujących na zewnątrz, gdzie podłożem jest szorstki asfalt lub chropowaty beton odpowiednią opcją będzie skakanka bokserska stalowa lub rzemienna. Przewody wykonane z metalu i naturalnej skóry charakteryzuje wyjątkowa wytrzymałość.

Dopasowanie do rodzaju ćwiczeń

Materiałowe i nylonowe modele zalecane są głównie do prostych serii i rozgrzewek. Skakanka do ćwiczeń z naturalnej skóry będzie dobrym wyborem również do treningów cardio, interwałowych i bokserskich. Stalowy przyrząd, oprócz cardio i interwałów, będzie odpowiedni dla trenujących crossfit oraz osób pragnących zwiększyć swoją siłę, poprawić kondycję i wysmuklić sylwetkę. Niezależnie od uprawianej dziedziny sportu, jako pierwszą skakankę warto wybrać taką z miękkim przewodem, która nie spowoduje zbyt silnych obrażeń.