post

Rękawice na siłownie

Jakie rękawice na siłownie wybrać? Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rękawiczki na siłownie

Jeśli pragniemy chodzić na siłownię, powinniśmy zadbać o zakup niezbędnych akcesoriów i odpowiednie przygotowanie. Takie rozwiązanie da wiele korzyści, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, np. zakupie odzieży, obuwia, rękawic na siłownię, stosowaniu diety itp.
Gdy planujemy ćwiczyć wszystkie partie ciała, nie dopuśćmy do przeciążenia dłoni. W tym przypadku niezbędny będzie zakup rękawic na siłownię, aby nie nabawić się odcisków.

Ochrona dłoni

Chwila nieuwagi może doprowadzić do kontuzji, a rękawiczki na siłownie mają za zadanie zniwelować takie ryzyko. Zwłaszcza, gdy chcemy bardzo intensywnie ćwiczyć, nie ocierając rąk i nie mieć zniszczonych dłoni. Solidne i dobre jakościowo rękawice będą najlepszym wyborem.
Ponadto, takie rękawice zapewnią pewny i stabilny chwyt sztangi, co docenia wielu sportowców.

Skórzane kontra tekstylne rękawice na siłownie

Rękawice tekstylne powinny wybrać osoby początkujące, gdyż jest to opcja tańsza i nie będziemy żałować zakupu, nawet gdy zrezygnujemy po pewnym czasie z ćwiczeń. Są one odpowiednie zazwyczaj do wykonania kilku treningów i są nieco mniej komfortowe.
Skórzane rękawice są o wiele bardziej odporne i wytrzymałe, można z nich korzystać nawet kilka lat. Dopasowują się do kształtu dłoni, co jest dodatkowym plusem i zapewni wygodę podczas treningu. Są nieco droższe od tekstylnych, ale pozwalają skórze oddychać i mają lepszą jakość.